Schisis Nederland ontvangt bijdrage voor gezinsdag uit MenzisFonds
Dick de Haan en Ivonne Sleutels waren namens Schisis Nederland op 24 juni in Wageningen. Daar ontving Dick uit handen van Menzis-bestuurder Wouter Bos een bijdrage van 1.000 euro uit het MenzisFonds. Het bedrag is bedoeld voor de gezinsdag op 27 september in Ouwehands Dierenpark.
Leden van Schisis Nederland konden zich aanmelden voor de gezinsdag. Het idee van de dag is dat het een laagdrempelige manier is om een leuke dag te hebben met je gezin en te ervaren dat je niet de enige bent met (een kind, broer of zus met) schisis. Uiteraard is er tijdens de dag volop gelegenheid om elkaar te ontmoeten, maar dat hoeft niet.
Plezier maken
In een korte presentatie liet Dick pop Robin zien om daarmee de opdracht van Schisis Nederland te illustreren: mensen met een schisis met elkaar in contact en in gesprek brengen. Dick: “Schisis Nederland organiseert het hele jaar door bijeenkomsten voor kinderen, jongeren en volwassen met schisis en hun naasten. Tijdens deze bijeenkomsten zit er vaak een informatief onderdeel in het programma. De gezinsdag draait vooral om ontmoeten, plezier maken en gewoon samen zijn. En is daarmee erg laagdrempelig.”
MenzisFonds
Het MenzisFonds is een initiatief van de ledenraad van Coöperatie Menzis. Maatschappelijke organisaties die het welzijn versterken of de zorg verbeteren maken kans op een geldbedrag uit het fonds. Voor landelijke initiatieven – zoals Schisis Nederland – was dit jaar 20.000 euro beschikbaar.












