Dit ben ik! Jorik

Wie is Jorik?

Jorik is een jongeman van 19 jaar. Geboren en getogen in Zwartsluis waar hij met zijn ouders en twee broertjes woont. Hij werkt tijdens een tussenjaar bij de zwembaden in Zwartewaterland en start in september met de studie engineer maritieme techniek.

“Toen mijn moeder (vrijwilliger bij de vereniging Schisis Nederland) me vroeg of ik mee wilde werken aan een interview in dit magazine, moest ik even nadenken. Waarom? Omdat ik eigenlijk nooit aan mezelf denk als die jongen met een schisis. Ik ben er niet zo mee bezig.”

Jorik is geboren met een enkelzijdige schisis rechts, lip en een deukje in de kaak. Later bleek zijn zachte gehemelte ook open te zijn onder het vel. Toen hij drie maanden oud was, is zijn lipje gesloten. “Van die operatie weet ik natuurlijk niets meer. Daarna heb ik een kiestransplantatie gehad toen ik dertien was. En natuurlijk een beugel, zoals bijna iedereen. Dus het was niet zo dat ik veel bijzondere dingen moest ondergaan vanwege mijn schisis.”

Waar loop je warm voor?

“Ik vind heel veel dingen leuk. Op dit moment ben ik vooral langs de waterkant te vinden met mijn hengels. Ik probeer het vliegvissen onder de knie te krijgen.

Ik vind fotograferen ook mooi om te doen en dan vooral vogels en andere dieren. Lekker buiten zijn, dat doe ik graag. Wat ik ook erg leuk vind om te doen, is het ontwerpen en tekenen van wagens voor het bloemencorso. Daar heb ik vorig jaar ook een cursus voor gevolgd. Andere hobby’s zijn sporten, op pad met de metaaldetector, hardstyle muziek luisteren en vakantie vieren. Over een paar weken ga ik samen met mijn vriendin naar Cyprus, daar heb ik veel zin in!”

“Ik denk er niet eens aan dat ik het heb. Ik zie het meer als iets waar ik mee geboren ben, maar dat er nu niet meer toe doet.” aldus Jorik.

Hoe ga jij met je schisis om? 

“Ik denk er niet eens aan dat ik het heb. Ik zie het meer als iets waar ik mee geboren ben, maar dat er nu niet meer toe doet. Heel soms zegt een ander er iets over en dan denk ik ‘Oja, dat heb ik inderdaad’.”

Wat is je droom voor de toekomst?

“Ik hoop dat mijn studie me goed gaat bevallen en dat ik dat goed af kan ronden. Verder hoop ik dat er ooit een corsowagen gaat rijden die ik heb ontworpen!”

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Misschien vind je dit ook leuk